Het laboratorium
Het laboratorium van EDCO maakt het mogelijk om diverse materialen met geavanceerde apparatuur te onderzoeken. Onze analist zorgt ervoor dat artikelen onderzocht worden op gevaarlijke stoffen. Voorbeeld daarvan is de aanwezigheid van phthalaten (weekmakers voor plastics) in speelgoed. Met de gaschromatograaf met massadetector (GCMS) kunnen veel van dit soort stoffen aangetoond worden.
Onze leveranciers weten dat wij binnen EDCO deze analyses zelf uitvoeren. Bij de ingangscontrole worden relevante artikelen geselecteerd en door middel van onder andere de GCMS onderzocht. Producten die niet voldoen worden niet in ons assortiment opgenomen.

De GCMS
gaschromatograaf met massadetector.
In de gaschromatograaf worden, via een holle buis van ongeveer 40 meter lang, vluchtige stoffen gescheiden. In de massadetector wordt de massa (gewicht) van de afzonderlijke stoffen gemeten. Door deze stoffen te koppelen aan een standaard, kan de soort stof en de hoeveelheid van die stof worden vastgesteld.

Werken met gevaarlijke stoffen vraagt om speciale maatregelen. Op deze foto is een zuurkast te zien.
De zuurkast is een afgesloten ruimte waar de lucht continue wordt afgezogen. Op deze manier is geregeld dat er geen gevaarlijke dampen in het laboratorium kunnen komen.
De veiligheid van de medewerkers is gewaarborgd en de kans op beïnvloeding van de monsters is geminimaliseerd.
Rechts van de zuurkast ziet u een cilinder staan met daarin helium. Helium wordt gebruikt in de GCMS. Om de analyses goed uit te kunnen voeren, is er een constante stroom van heliumgas nodig.

Onze analist is opgeleid om de ingewikkelde analyses goed uit te voeren.
Elk afzonderlijk monster wordt door hem beoordeeld. Hij bepaalt welke delen onderzocht worden en beoordeelt elke afzonderlijk chromatogram.
Behalve de reguliere onderzoeken is de analist continue bezig met verbeteren van de analyses maar ook met het zoeken naar nieuwe toepassingen en applicaties.
Via uitvoerige controle programma's zoals ringtesten en 1e lijns controles zorgen wij ervoor dat onze analyses vergelijkbaar zijn met die van officiële instanties zoals de Voedsel en Warenautoriteit en TÜV Rheinland.

Lood, Cadmium, Broom, Kwik. Diverse elementen zijn gebonden aan maximaal toegestane waarden.
Met onze XRF meter kunnen we snel en efficiënt de gehaltes van verschillende elementen zoals metalen controleren. Behalve de individuele elementen kunnen we ook nagaan of roestvrijstaal wel echt roestvrijstaal is.

In de duurtestruimte kunnen diverse onderzoeken worden gedaan. Deze hebben betrekking op de elektrische, mechanische of fysische eigenschappen van een artikel.
Onderzoeken die uitgevoerd worden hebben bijvoorbeeld betrekking op belastbaarheid van omvormers maar ook koelcapaciteit van koelkasten en opwarmcapaciteit van ovens.
Zoals de naam al aangeeft, worden in de duurtestruimte ook onderzoeken uitgevoerd waarbij artikelen zoals spaarlampen gedurende een lange tijd belast worden.